Co zrobić, jeżeli w domku letniskowym zagnieździły się gryzonie?

Co zrobić, jeżeli w domku letniskowym zagnieździły się gryzonie?

Letniskowy domek na własność to marzenie wszystkich tych, którzy na co dzień poruszają się w miejskim zgiełku i chcieliby mieć azyl, do którego mogą uciec na weekend, majówkę lub dłuższy urlop. Warto jednak pamiętać, że domek położony w sąsiedztwie pól, czy lasów narażony jest na wizyty nieproszonych gości. Jeśli odkryłeś, że w Twoim domku zadomowiły się myszy, szczury, czy kuny, sprawdź, co można z tym zrobić i jakie wybrać zabezpieczenie przed gryzoniami na przyszłość.

Jak się pozbyć gryzoni z domku letniskowego?

Najlepszą formą zabezpieczenia przed nieproszonymi gośćmi z pobliskich pól i lasów jest siatka stalowa przeciw gryzoniom, którą zabezpiecza się wszelkie otwory, szczeliny, czy wyloty wentylacyjne. Jednak w przypadku, gdy szkodniki są już w domu letniskowym, taka siatka nie wystarczy. Myszy rozmnażają się co 3-4 tygodnie, każdorazowo wydając na świat nawet po tuzin młodych. Na buszujące na strychach, poddaszach, czy w spiżarniach myszy czy szczury konieczne będą pułapki, żywołapki, trutki lub ultradźwięki, które nie są słyszalne dla człowieka. Inaczej sytuacja wygląda w przypadku zwalczania kun – ten gatunek objęty jest ochroną, ich zabijanie jest zabronione, zatem w grę wchodzi tu zastosowanie wszelkich odstraszaczy (dźwiękowych, zapachowych, czy elektrycznych).

Zabezpieczenie domku letniskowego przed gryzoniami

Stosując wymienione wyżej środki zwalczające gryzonie, należy jednocześnie rozpocząć zabezpieczenie domu przed gryzoniami, które mogą pojawić się w przyszłości (raz przetarty szlak, będzie częściej wybierany przez następne osobniki, szczególnie, gdy domek drewniany letniskowy będzie stał pusty przez kilka dni lub tygodni). Najlepszym i najprostszym wyborem będzie tu siatka na gryzonie, którą należy zamontować we wszelkich szczelinach, nawet tych naprawdę wąskich – myszy są w stanie prześlizgnąć się przez otwór o szerokości mniejszej niż 1cm!

Siatka stalowa przeciw gryzoniom - skuteczna ochrona przed gryzoniami

Gryzonie, jak sama nazwa wskazuje skutecznie są w stanie przegryźć naprawdę wiele rzeczy – kuny przegryzą zarówno kable w domu, jak i w samochodzie (co stanowi zagrożenie zdrowia i życia), mogą uszkodzić elewację, czy instalację elektryczną. Wystarczy, że Twój domek letni będzie miał przesuniętą dachówkę, a kuna zajmie się membraną dachową, po czym prześlizgnie się do ciepłego domu, by siać dalsze zniszczenie, zostawiać odchody i roznosić pasożyty. Siatka na gryzonie to stosunkowo tania inwestycja, która ochroni Cię przed znacznie wyższymi kosztami, związanymi z wizytą myszy, szczurów, czy kun. W naszym sklepie znajdziesz trwałe, nierdzewne siatki przeciw gryzoniom – dostępne są siatki zgrzewane, cięto-ciągnione, jak i tkane (w tym karbowane), a także siatka przeciw gryzoniom do ziemi. Warto zwrócić uwagę na wielkość oczek, ponieważ jak wspominaliśmy wcześniej, mysz potrafi się przecisnąć przez skrajnie małe szczeliny. Jeśli nie jesteś pewien, która siatka na szczury sprawdzi się najlepiej, skontaktuj się z naszym zespołem. Pomożemy Ci wybrać najlepszy materiał, który najskuteczniej ochroni Twój domek z drewna letniskowy przed nieproszonymi gośćmi. Na naszej stronie znajdziesz również kalkulator siatek, który pomoże Ci dokonać decyzji zakupowej. Zabezpiecz swój domek letniskowy przed gryzoniami, by chronić nie tylko swoje mienie, ale i zdrowie swoich najbliższych.