Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Siatki nierdzewne do wędzarni

Wędzenie to jeden z najpopularniejszych sposobów przyrządzania potraw i konserwacji żywności. Podczas procesu produkty spożywcze są poddawane obróbce termicznej. Dzięki wydobywającym się z dymu substancjom mięso, ryby czy nabiał zyskują niepowtarzalnego smaku i aromatu. Dodatkowo dym wędzarniczy ma właściwości bakteriobójcze i grzybobójcze. Wędzenie może odbywać się metodą na ciepło lub na zimno. Obróbka na gorąco odbywa się przy niższej wilgotności. Proces rozpoczyna się od podsuszania, przez wędzenie właściwe, a kończy się na podpiekaniu w temperaturze max 90 stopni. Wędzenie na zimno przebiega dłużej, odbywa się przy max 25 stopniach i wilgotności, która przekracza 90%. By odpowiednio uwędzić poszczególne produkty, niezbędne są akcesoria i dodatki w postaci rusztów, haków oraz siatek ze stali nierdzewnej. W tej kategorii znajdziesz dedykowane produkty o właściwych rozmiarach oczek, które pozwalają na odpowiednie wędzenie. Jednym z nich jest dedykowana siatka metalowa do wędzenia.

Siatki do wędzenia

Siatka ruszt do wędzarni z trwałym elektropolerowanym wykończeniem sprawia, że jej czyszczenie jest proste i nie wymaga dużego wysiłku. Jest przeznaczona do kontaktu z żywnością. Wykazuje odporność na działanie wysokich temperatur, dlatego można z niej korzystać zarówno w przypadku wędzenia na zimno, jak i na ciepło. Ponadto siatka nierdzewna do wędzarni jest odporna na uszkodzenia mechaniczne czy korozję. Odpowiednio duża powierzchnia pracy sprawia, że można odpowiednio rozłożyć poszczególne produkty. W naszym sklepie znajdziesz również praktyczny ruszt na grilla, dzięki któremu możesz przyrządzić mięso, warzywa czy sery tak, jak lubisz.

Siatki do wędzarni

W naszym sklepie znajdziesz wysokiej jakości siatki do wędzenia o różnych wielkościach oczek. Dzięki temu możesz dobrać odpowiedni produkt do swoich potrzeb. Warto postawić na wysokiej klasy rozwiązania, które realnie poprawiają jakość pracy. Sprawdzą się zarówno do profesjonalnych, dużych maszyn wędzarniczych, jak i w przydomowych rozwiązaniach. Siatka do wędzenia ryb wykonana z grubego drutu nie ugina się pod ich ciężarem. Zapewnia swobodne przekładanie czy obracanie ryb. Ich mięso jest na tyle delikatne, że zawieszenie na haku może być problematyczne. Szczególnie w przypadku wędzenia na zimno, gdzie potrawy mogą stracić nawet 20% swojej pierwotnej masy.

Siatka do wędzenia mięsa czy ryb może stanowić także zabezpieczenie dna wędzarni. Jeżeli produkt spadnie z haka, zatrzyma się na niej, a podczas kontroli będzie można ponownie zawiesić go na haku. Tego rodzaju siatka sprawdzi się również do wędzenia serów.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór siatek tkanych, zgrzewanych i cięto-ciągnionych. Z pewnością znajdziesz dedykowane rozwiązania nie tylko do wędzarni, ale także jako sita czy elementy filtracyjne. Oferujemy szeroką ofertę siatek dekoracyjnych, a także rozwiązań do dennic, wialni, przeciw ptakom czy gryzoniom. Postaw na wysokiej jakości produkty! Nie wiesz, który model będzie najlepszy? Skontaktuj się z nami, a chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy, jakie rozwiązanie będzie najlepsze i w pełni się sprawdzi. Warto zaufać marce z wieloletnim doświadczeniem w pracy.