Przepraszamy za niedogodności.

Wyszukaj ponownie to co szukasz

Siatki do dennic

Stosujesz dennice higieniczne w swoim ulu? Podstawą dobrej wentylacji i ochrony pszczół przed chorobami jest właściwie dobrana siatka aluminiowa do dennic. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór trwałych i wykazujących właściwości antykorozyjne siatek. Znajdziesz tu również siatki, które sprawdzą się jako element ula i realnie wpłyną na komfort i wydajność Twoich pszczół. Jaka siatka do dennicy ula będzie najlepsza? Przede wszystkim należy postawić na modele odporne na procesy korozyjne. Świetnie sprawdzi się tu nierdzewna, aluminiowa siatka do dennicy. Wykazuje ona bowiem właściwości antykorozyjne, co gwarantuje trwałość siatki oraz bezpośrednio wpływa na poziom bezpieczeństwa pszczół i jakość pozyskanego miodu. Na uwagę zasługuje również siatka pszczelarska aluminiowa, jest bowiem lekka, wytrzymała, nietoksyczna i oczywiście również odporna na korozję.

Siatka pszczelarska do dennic

Współczesne ule charakteryzują się modułową budową, dennica jest zatem łatwo wysuwana i odłączana od reszty. Dzięki temu, że w dennicy znajduje się siatka, w całym ulu znacznie łatwiej jest zachować higienę. Siatka dennicowa do uli przepuszcza wszelkie zanieczyszczenia, jednocześnie uniemożliwiając przedostanie się pszczół do niższych modułów ula. Jest to sprawdzony sposób na ochronę hodowli przed warrozą, czyli roztoczami, które żerując na dorosłych osobnikach i czerwiu, powodują ogromne straty w pogłowiu. Pszczoły zaczynają słabnąć, a czerw cierpi z niedożywienia. Roztocza są oczywiście mniejsze od pszczół, ale nadal widoczne gołym okiem i stanowią ogromne zmartwienie pszczelarzy na całym świecie. Siatka do dennicy została skonstruowana tak, by wszelkie zanieczyszczenia i pasożyty takie jak Varroa Destructor były automatycznie odsiewane i przelatywały przez oczka w siatce. W ten sposób znacznie obniża się ryzyko choroby rodziny pszczół, która mogłaby obniżyć jej liczebność i wpłynąć na ich wydajność.

Siatka do dennic nierdzewna

Jak widać, siatka do dennicy ula to bardzo istotny element jego budowy, który korzystnie wpływa na higienę hodowli. Warto postawić tu na trwały materiał, zatem odradzamy siatki z tworzyw sztucznych, które odkształcają się pod wpływem promieni słonecznych i zmiennych temperatur. Jaka siatka do dennicy będzie zatem najlepsza? Najlepiej sprawdzi się tu model metalowy, który jest odporny na korozję i nie może zostać przegryziony przez gryzonie. Istotny jest dobór wielkości oczek, ponieważ to od nich zależy poziom ochrony hodowli. Zadbaj o zdrowie swoich pszczół i wyposaż się w niezawodne siatki w naszym sklepie! Zamów je z dostawą do domu.