Siatka stalowa w hodowlach zwierząt - najlepsze praktyki i zastosowania

Siatka stalowa w hodowlach zwierząt - najlepsze praktyki i zastosowania

Hodowla zwierząt wymaga odpowiedniego zabezpieczenia terenu, przygotowania miejsca i zapewnienia optymalnych warunków do życia. W wielu przypadkach wybiegi lub klatki muszą znaleźć się na zewnątrz, dlatego użyte materiały muszą być odporne na działanie warunków atmosferycznych. Siatka stalowa , dzięki swojej wytrzymałości i wszechstronności, stała się popularnym rozwiązaniem w tworzeniu miejsca dla drobiu, królików czy gryzoni. Sprawdź, w jakich sytuacjach można ją wykorzystać.

Siatka stalowa

Siatka hodowlana stalowa to wytrzymały i trwały produkt, który pozwala wydzielić przestrzeń, co stworzenie zwierzętom komfortowego miejsce do wzrostu, a jednocześnie zapobiega ich uciekaniu czy chroni przed atakiem innych zwierząt. Siatka stalowa drobna jest trudna do przegryzienia czy przecięcia, co czyni ją odporną na uszkodzenia. Nie rdzewieje, dzięki czemu służy przez długi czas bez konieczności wymiany. Jednocześnie jest bezpieczna dla zwierząt. Siatki stalowe nadają się na woliery dla kur, kaczek, indyków, a także gołębi i ptaków ozdobnych. To prosty, ekonomiczny i skuteczny sposób na zadbanie o hodowlę, niezależnie od jej wielkości. Wysokiej jakości produkty dzięki odpowiednio mocnym połączeniom sprawdzą się nawet w trudnych warunkach i mogą służyć jako siatka stalowa przeciw gryzoniom, ptakom, a nawet do zastosowań przemysłowych!

Siatka hodowlana

Stalowa siatka musi spełniać określone wymagania, by zapewnić zwierzętom komfort i bezpieczeństwo. Aby zmniejszyć ryzyko ucieczki lub przegryzienia, ważne jest dobranie odpowiedniej ilości oczek w zależności od gatunku. Drobna siatka stalowa jest idealna do tworzenia klatek dla gryzoni lub królików. Może być stosowana również jako zabezpieczenie mienia przed myszami, szczurami czy kunami. Siatka hodowlana zgrzewana powstaje poprzez punktowe, trwałe łączenie drutów. Dzięki temu sprawdzi się nie tylko do tworzenia miejsc do życia dla zwierząt, ale także jako zabezpieczenie maszyn, co pozwala ograniczyć ryzyko wypadków. Siatka stalowa zgrzewana jest wykorzystywana również na produkcji - jako przegrody regałowe, czy pojemniki transportowe.

Siatka na gryzonie

Gryzonie potrafią wyrządzić wiele szkód, zarówno na posesji, jak i we wnętrzach. Jeżeli zauważysz, że w piwnicy, na strychu czy w garażu pojawiają się nieproszeni goście to warto zabezpieczyć miejsca, którymi przedostają się do wnętrza. Zamontowanie siatki w oknach, otworach wentylacyjnych czy uszkodzonej elewacji pozwala skutecznie ograniczyć gryzoniom dostęp do pomieszczeń. Dzięki temu uniemożliwisz im zakładanie gniazd, niszczenie przewodów czy pozostawianie odchodów w różnych miejscach. Siatki przeciw gryzoniom o małych oczkach skutecznie minimalizują ilość wyrządzonych szkód. Z powodzeniem można je zamontować do drewna, styropianu czy nawet betonu. Siatka na gryzonie to humanitarny sposób na ograniczenie możliwości bytowania tych uciążliwych zwierząt w Twoim domu.

Siatka stalowa drobna

Zgrzewane modele sprawdzą się również jako siatki przeciw ptakom , które uniemożliwiają im zasiedlenie niebezpiecznych dla nich miejsc. Posłuży jako ochrona na tarasach, balkonach, w budynkach przemysłowych czy domkach letniskowych. Szczególnie zimą warto zabezpieczyć przewody kominowe, w których niektóre gatunki zakładają gniazda. Siatka pleciona stalowa spełni swoje zadanie, a dzięki wysokiej jakości wykonania, posłuży przez długi czas. Z powodzeniem można ją również stosować w miejscach publicznych, by odstraszyć ptaki, które zanieczyszczają teren swoim odchodami, niszczą elewacje czy uprawy.

W naszym sklepie znajdziesz siatki hodowlane odporne na czynniki pogodowe, jak i na ataki drapieżników czy gryzoni. Dzięki odpowiedniej obróbce druty są idealnie gładkie i bezpieczne dla zwierząt. Sprawdź dostępne produkty i zamów potrzebną ilość. Jeżeli nie wiesz, jaki rozmiar oczek będzie odpowiedni lub masz pytania – skontaktuj się z nami! Chętnie odpowiemy na pytania i doradzimy, która siatka hodowlana zgrzewana czy tkana spełni swoje zadanie.