Przepraszamy za niedogodności.
Wyszukaj ponownie to co szukasz
Wyszukaj ponownie to co szukasz
Każdy hodowca z pewnością doceni rolę klatek, wolier, czy ogrodzeń, które ograniczą możliwość swobodnego przemieszczania się hodowanych zwierząt. Istotny jest jednak wybór odpowiedniej siatki, ponieważ źle dobrana siatka do budowy klatek może nieść ze sobą szereg niebezpieczeństw. Dowiedz się więcej na temat zabezpieczenia, jakie stanowi siatka do klatek.
Duże znaczenie podczas wyboru siatki na klatki ma gatunek zwierzęcia, jaki jest hodowany. Wpływa on przede wszystkim na rozmiar oczek, jakimi siatka powinna się cechować. Odpowiednio dobrany model zabezpieczy zwierzęta przed ucieczką z przeznaczonego im terenu oraz uniemożliwi im zaklinowanie się między drutami. Każda siatka na klatki dla ptaków powinna być dopasowana do gatunku – w przypadku kur uznaje się, że oczka siatki powinny mieć wymiary 25 x 25 mm. Warto zaznaczyć, że odpowiedni produkt nie tylko stanowić będzie ogrodzenie dla kur, ale w przypadku zamkniętych konstrukcji również ochroni je przed potencjalnymi drapieżnikami, takimi jak lisy. W przypadku gołębi oczka siatki powinny mieć około 20 x 20 mm. Z kolei woliera dla papug powinna być wyposażona w oczka o wymiarach 25 x 25 mm. Nieco mniejsze oczka powinna mieć siatka do klatki dla gryzoni oraz królików – ich wymiary to około 15 x 15 mm. Taki rozmiar uniemożliwi zwierzętom wydostanie się z klatki. Warto pamiętać o tym, że woliery dla ptaków muszą mieć odpowiednie rozmiary, które będą umożliwiać im latanie wewnątrz siatki – pamiętaj o tym, mierząc siatkę, ponieważ to Ty decydujesz o tym, jakiej długości będzie siatka, którą zakupisz. Szerokość produktu zawsze wynosi 1 metr.
Ważną rolę dla większości hodowli pełnią siatki hodowlane metalowe, które zabezpieczają teren, na którym przebywają zwierzęta. Istotne znaczenie ma jednak sam materiał, z którego siatka jest wykonana. Najczęściej spotykane siatki na klatki wykonane są ze stali nierdzewnej lub stali ocynkowanej. Ocynkowana wersja siatki charakteryzuje się tym, że jej druty obleczone są cynkiem, dzięki czemu zyskuje ona właściwości antykorozyjne. Nie jest podatna na działanie zróżnicowanych czynników atmosferycznych, takich jak promienie słoneczne, deszcz, śnieg, wilgoć czy skrajne temperatury. Siatka traci jednak te właściwości w momencie, w którym uszkodzona zostanie warstwa cynku – wówczas druty mogą pokryć się rdzą, która znacznie obniża odporność na uszkodzenia mechaniczne. Pojawienie się rdzy niesie jednak ze sobą również inne zagrożenia – w jej składzie znajdują się szkodliwe, toksyczne substancje, które mogą zniszczyć układ pokarmowy zwierzęcia, które zdecydowałoby się na podgryzanie rdzawej siatki.
Drugim rodzajem siatek są te wykonane ze stali nierdzewnej. Stal nierdzewna jest metalem o bardzo szerokim zastosowaniu – używana jest w górnictwie, na halach produkcyjnych, na budowach, w ogrodnictwie, jako siatka na gryzonie oraz w wielu innych miejscach. Swoją uniwersalność materiał ten zawdzięcza swojemu składowi, w który wchodzi żelazo, mangan, krzem, węgiel oraz chrom. Dodanie tego ostatniego składnika przesądza o nazwie tego metalu – sprawia, że stal nie jest podatna na korozję. Dzięki temu niestraszne jej są niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dodatkowo stal nierdzewna jest bardzo wytrzymała w kontekście różnych uszkodzeń mechanicznych, przez co zwierzęta nie dadzą rady zniszczyć siatki ani ostrymi pazurami, ani zębami, ani dziobami. Dzięki temu hodowca będzie mógł cieszyć się spokojem, że żadne zwierzę nie ucieknie z jego hodowli.