Prace ogrodowe z sitem do przesiewania ziemi

Prace ogrodowe z sitem do przesiewania ziemi

Produktem z naszej oferty, który znajdzie zastosowanie nie tylko w profesjonalnych firmach budowlanych, lecz też na użytek prywatny, jest sito ogrodnicze do przesiewania ziemi. Warto wybrać to wyposażenie, jeżeli chcesz dopracować wygląd swojego ogródka, a także zapewnić roślinom najlepsze możliwości rozwoju. Zobacz, w jakich pracach ogrodowych może Ci pomóc.

Jak działa sito ogrodowe do ziemi?

Ręczny przesiewacz do ziemi działa na bardzo prostej zasadzie. Jest on zbudowany z siatki o oczkach określonej wielkości. Do wyboru w naszym sklepie internetowym masz modele z oczkami o wielkości od 4 do 20 mm. Wystarczy, że dobierzesz ich rozmiar do rodzaju materiału, jaki zamierzasz przesiać. Mniejsze cząsteczki swobodnie przelecą podczas przesypywania na drugą stronę sita. Większe zostaną na nim, dzięki czemu będziesz mógł łatwo oddzielić je od reszty surowca.

Dlaczego warto wykonać przesiewanie ziemi w ogrodzie?

Mniej doświadczeni ogrodnicy mogą nie być świadomi tego, jak ważnym wyposażeniem w ogrodzie lub na działce może stać się sito ogrodowe do ziemi podczas rutynowych prac z roślinami. Po pierwsze, każdego sezonu czeka Cię przesadzanie i pielęgnacja roślin w Twojej przydomowej przestrzeni. Będzie to wiązało się z zadbaniem o jakość wykorzystywanej ziemi. Jakość tę możesz poprawić, a surowiec ponownie wykorzystać poprzez przesiewanie ziemi przez sito. Oczyścisz w ten sposób ziemię z kamieni, gliny czy szczątków organicznych. Dzięki temu uzyskany materiał będzie nadawał się do ponownego wykorzystania. Jeżeli nie potrzebujesz go w swoim ogrodzie, popularną opcją jest sprzedaż. Dobrej jakości ziemię bez problemu sprzedasz innym działkowiczom czy też oddasz na skup.

Innymi pracami ogrodowymi związanymi z ziemią, w których przydatne okaże się sito do ziemi, są samodzielnie przeprowadzane remonty i przearanżowania przestrzeni ogrodowej – np. usypywanie ścieżek. Oczyszczenie ziemi z kamieni oraz zanieczyszczeń jest w tym przypadku ważne, aby uzyskać równą nawierzchnię. Nie potrzebujesz do tego specjalistycznej wiedzy ani narzędzi – tutaj również wystarczy przesiewanie ziemi w ogrodzie z użyciem sita.

Jak wybrać odpowiednie sito ogrodnicze do przesiewania ziemi?

Wszystkie opisane prace będą łatwiejsze, jeśli postawisz na wyposażenie o odpowiedniej jakości. Czynnikiem, na który warto zwrócić uwagę podczas zakupów, jest materiał wykonania. Polecamy sita stalowe dostępne w naszej ofercie. Stal gwarantuje odpowiedni poziom wytrzymałości wyposażenia, co ma duże znaczenie, ponieważ ziemia może powodować wielokilogramowe obciążenia. Niskiej jakości akcesoria mogą szybko ulec zniszczeniu. Warstwa antykorozyjna sprawia, że przesiewanie ziemi w ogrodzie możesz wykonać nawet z wilgotnym materiałem. Warto ponadto zwrócić uwagę na wygodę podczas pracy. Dostępne w naszej ofercie sita posiadają funkcjonalną, składaną podstawę. Dzięki temu złożysz je i przetransportujesz w dowolne miejsce. Oprócz tego mają regulację kąta nachylenia, a także dają możliwość przesiewania pionowego oraz poziomego. Przede wszystkim pamiętaj jednak o wspomnianej już wielkości oczek i grubości drutu – to od nich zależy bowiem, czy możliwe będzie odsianie materiału o określonej wielkości. Jeśli wiesz zatem, że głównym problemem Twojej ziemi, jest np. duża kamienistość, sprawdź, jakie oczka dadzą możliwość oddzielenia kamieni od reszty materiału. Po dopasowaniu tego parametru z pracami poradzi sobie już każdy – nawet początkujący ogrodnik lub działkowicz.