Możliwości wykorzystania siatki hodowlanej

Możliwości wykorzystania siatki hodowlanej

Kury czy też króliki to jedne z popularniejszych zwierząt hodowlanych w naszym kraju. Prowadzone są zarówno duże, profesjonalne hodowle, jak też niewielkie, przydomowe, liczące niekiedy kilka sztuk danego gatunku. Stworzenie przestrzeni pozwalającej na utrzymanie zwierząt, które można wykorzystać następnie np. w celach spożywczych, jest możliwe nawet w małym ogródku lub na działce – nie tylko na wsi, lecz również w mieście. Miejsce dla zwierząt należy jednak w odpowiedni sposób wydzielić. Niezbędnym wyposażeniem do tego jest siatka zgrzewana hodowlana. Zobacz, na co zwrócić uwagę podczas jej wyboru i jakich parametrów potrzebujesz dla swojej hodowli.

Siatka do hodowli kur

Jeśli poszukujesz wyposażenia odpowiedniego do hodowania ptactwa, najważniejszą cechą produktu jest wielkość oczek. To, jakiej potrzebujesz, zależy od gatunku zwierząt. Najczęściej hodowanym gatunkiem w naszym kraju są kury. Jaka siatka dla kur będzie zatem najlepsza? Rekomendowanym wyborem jest model o wielkości oczek ok. 25x25 mm. Są to wymiary bezpieczne dla zwierząt tej wielkości. Ptaki nie uciekną ani też nie poranią się, ponieważ nie zachodzi ryzyko zaklinowania się odnóży czy głowy. Hodowca będzie miał natomiast niezakłócony widok i możliwość doglądania kur bez konieczności otwierania wydzielonej przestrzeni. Siatka hodowlana, która sprawdzi się w tej roli, dostępna jest w sklepie internetowym Arpem Steel.

Siatka na klatki dla królików

Króliki trzyma się z reguły w niewielkich klatkach, dzięki czemu możliwa jest łatwa hodowla nawet kilku osobników na stosunkowo niedużej przestrzeni. Z racji innej budowy, niż ptactwo, mogą łatwiej zranić się o nieodpowiednio wybudowaną klatkę bądź zaklinować w niej. Królikowi znacznie łatwiej będzie wcisnąć łapkę pomiędzy oczka niż jakiemukolwiek ptakowi. Należy wziąć to pod uwagę przy tworzeniu przestrzeni do hodowli. Siatka na klatki dla królików powinna mieć zatem mniejsze oczka. Przyjmuje się, że odpowiednią wielkością będzie ok. 15x15 mm. Mimo mniejszych rozmiarów oczek, wciąż możliwe jest doglądanie zwierząt z zewnątrz przez hodowcę.

Siatki hodowlane zgrzewane

Wyposażeniem nadającym się do budowy klatek oraz odgrodzenia hodowli są siatki hodowlane zgrzewane dostępne w sklepie internetowym Arpem Steel. Wykonane są ze stali nierdzewnej AISI 304. To materiał najwyższej jakości, wykazujący się dużą odpornością na ciepło, korozję, warunki atmosferyczne, a także działanie większości substancji chemicznych. Dzięki temu zbudujesz klatkę przystosowaną do przechowywania zwierząt na zewnątrz, która nie zniszczy się pod wpływem mrozu, czy deszczu. Warto podkreślić również fakt, że to materiał stosunkowo niedrogi, więc na odpowiednią siatkę może pozwolić sobie każdy, nawet amatorski hodowca. 

Produkt dostarczamy w wygodnych, zwijanych belkach. Standardowo siatka ma szerokość 100 cm, Ty decydujesz natomiast, jaką ma mieć długość – wystarczy, że podasz ją przy zamówieniu. Na materiale tym można stosować farby, w związku z czym nie ma przeszkód, by pomalować go na dowolny kolor, dopasowując w ten sposób przestrzeń hodowlaną do wyglądu reszty gospodarstwa. To produkt, który sprawdzi się niezależnie od tego, czy tym, czego potrzebujesz, jest siatka do hodowli kur, czy siatka na wybieg dla królika

Jeśli wciąż nie wiesz, jak stworzyć odpowiednie warunki do hodowli i zastanawiasz się nad tym, jaką siatkę powinieneś wybrać, to zachęcamy do kontaktu z nami. Zrealizowaliśmy już setki projektów, w związku z czym nasi specjaliści chętnie podzielą się swoją wiedzą i postarają się doradzić, jaki produkt będzie najlepszy.