Sito budowlane - niezbędne narzędzie na każdej budowie

Sito budowlane - niezbędne narzędzie na każdej budowie

Wysokiej jakości sito stalowe to wielofunkcyjne narzędzie, które znajdzie zastosowanie na każdym placu budowy. Osoby zajmujące się budowlanką z pewnością nieraz miały okazję, by docenić przydatność tego wyposażenia. Oto nasz krótki poradnik na temat tego, w jaki sposób można wykorzystać sito na budowie oraz na co zwrócić uwagę podczas zakupów.

Do czego wykorzystywane jest sito na budowie?

Na budowach naturalna jest praca z wieloma materiałami sypkimi – np. piaskiem, żwirem oraz kruszywami. Towar bardzo łatwo miesza się z innymi oraz zanieczyszcza. W miejscu takim, jak plac budowy, bardzo trudno byłoby zapewnić warunki, w których tak drobny surowiec, jak piasek, nie byłby narażony na mieszanie się z zanieczyszczeniami. Dla jakości, a także estetyki pracy ważne jest, aby posługiwać się materiałem najwyższej klasy, dobrze oczyszczonym.

Niezbędnym przedmiotem będzie sito budowlane. Przy jego pomocy łatwo oddzielisz materiały o różnych frakcjach oraz posortujesz je w zależności od swoich potrzeb. Uzyskasz w ten sposób piasek, który wykorzystasz do przygotowania zaprawy murarskiej lub do utwardzenia nawierzchni. Siatka na sito budowlane sprawdzi się zatem zarówno na większej budowie, jak też w drobnych pracach budowlanych na terenie parku, a nawet przy prywatnym domu.

Jak zbudowane są sita budowlane?

Warto wiedzieć z czego się składają i jak zbudowane są sita budowlane . Kluczowym elementem jest oczywiście siatka o odpowiedniej grubości druta oraz z oczkami o konkretnych rozmiarach. Obydwa te parametry możesz dopasować do własnych potrzeb i rodzaju wykonywanych prac. Przykładowo – możesz postawić na model o grubości drutu 1,6 mm, jak też na grube sito 2 mm. Wielkość oczka może wahać się od kilku do nawet kilkudziesięciu mm.

Siatka do sita budowlanego musi być praktyczna, dlatego producenci stosują różnorodne funkcjonalne rozwiązania. Produkty Arpem Steel są proste w użyciu, a także wygodne w transporcie. Posiadają praktyczną podporę, którą możesz złożyć, co ułatwi przenoszenie, a także pracę w poziomie. Płaskownik zakuty na całej powierzchni wzmacnia wytrzymałość wyposażenia, co również jest bardzo istotne ze względu na pracę z dużymi obciążeniami. Ważny jest też materiał, z którego wykonane jest sito budowlane do piasku. Z tego powodu stosuje się stal nierdzewną oraz farby antykorozyjne, chroniące sprzęt przed rdzą.

Od czego zależy wybór odpowiedniego sita na budowę?

Jak zatem możesz się przekonać, arfa budowlana to wyposażenie o dużej możliwości dostosowania go do własnych potrzeb. Jakie są najważniejsze kwestie, od których zależy to, jaki produkt powinieneś wybrać? Przede wszystkim sita stalowe, należy dopasować do rodzaju przesypywanego materiału. Innych rozmiarów będziesz potrzebować do piasku, innych do surowców składających się z większych cząsteczek. Warto wziąć pod uwagę też warunki, w jakich będziesz pracować z narzędziem. Sito przesiewowe przeznaczone do intensywnej pracy budowlanej niezależnie od pogody, nawet w deszczu lub śniegu, powinno mieć właściwości antykorozyjne. W przeciwnym razie jego struktura bardzo łatwo ulegnie osłabieniu, co może doprowadzić nawet do złamania się narzędzia. Jeżeli zamierzasz używać go sporadycznie oraz w pomieszczeniach, można pozwolić sobie na materiały o nieco gorszych właściwościach antykorozyjnych, zmniejszając tym samym koszty zakupu.