Zastosowanie sit stalowych plecionych

Zastosowanie sit stalowych plecionych

Sita wykonane ze stali to uniwersalne wyposażenie, którego zastosowanie trudno jednoznacznie określić na pierwszy rzut oka, jeśli nie miało się wcześniej do czynienia z pracą z takimi narzędziami. Zarówno same sita, jak i przedmioty ze stali to bowiem wyposażenie wykorzystywane bardzo szeroko, przez firmy z wielu branż. Postaramy się w związku z tym przybliżyć, do jakich czynności najlepiej wybrać sita stalowe plecione.

Sita stalowe plecione w zastosowaniach budowlanych

Pierwsza gałąź przemysłu i usług bardzo często korzystająca z tego rodzaju produktów to branża budowlana. Tutaj przede wszystkim liczą się możliwości oddzielania cząstek o różnych rozmiarach od siebie, jakie daje sito budowlane do piasku . W ten sposób w łatwy sposób można przesiać i oczyścić piasek lub żwir. Narzędzia te są też przydatne do przygotowania zapraw murarskich oraz cementu. Sita do piasku stanowią zatem dość niepozorną i niedocenianą, lecz w rzeczywistości nieodzowną część wyposażenia praktycznie na każdej budowie.

Ważne, aby wykorzystać sito do przesiewania piasku na budowie o odpowiednich parametrach. Konieczne jest zwrócenie uwagi na właściwy rozmiar oczek – ten powinien różnić się w zależności od materiału, z jakim zamierzasz pracować. Prace budowlane odbywają się na świeżym powietrzu, niekiedy w niekorzystnych warunkach pogodowych, więc warto ponadto zwrócić uwagę na właściwości antykorozyjne materiału, z którego wykonane jest sito. Produkt, który oprze się niekorzystnemu działaniu wilgoci oraz upływu czasu będzie rzecz jasna dłużej służyć w praktyce i przez nie uszkodzi się z powodu działających na niego obciążeń i nacisków.

Sita stalowe wykorzystywane w ogrodnictwie

Każdy, nawet amatorski ogrodnik i miłośnik roślin wie, że praca w ogrodzie również wiąże się z częstym brudzeniem sobie rąk ziemią oraz piaskiem. Chcąc zadbać o jakość ziemi dla swoich roślin, powinieneś oczyszczać ją z kamieni, gliny czy też chwastów, które mogą okazać się dla nich szkodliwe. To podstawa do tego, aby Twój ogród mógł cieszyć oko każdego dnia.

Analogicznie jak w zastosowaniu budowlanym, ważną rolę odgrywa tutaj sito ogrodowe do ziemi. Dzięki oczkom o odpowiednich rozmiarach odsiejesz piasek od wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń. Ponownie więc istotne okazuje się dopasowanie konkretnego wyposażenia do charakteru materiałów, jakie zamierzasz odsiewać. Również w przypadku, gdy potrzebne jest Ci sito ogrodnicze do przesiewania ziemi, warto zwrócić uwagę na jakość materiału. Tutaj także przydadzą się chociażby właściwości antykorozyjne umożliwiające pracę w różnych warunkach atmosferycznych oraz odpowiednia wytrzymałość, aby narzędzie nie uległo zniszczeniu pod naporem obciążeń.

Sita plecione w procesie kompostowania

W ogrodowej pracy bardzo często wykorzystujemy również kompost. Ten można nie tylko dostać w sklepie, lecz też wyprodukować samodzielnie, co staje się szczególnie popularne ze względu na modę w duchu zero waste. Samodzielnie kompost możesz uzyskać, składując liście oraz inne szczątki organiczne, których w ogrodzie nie brakuje. Kolejnym krokiem jest przesiewanie kompostu . Do tego potrzebne będą Ci oczywiście sita do przesiewania kompostu . Oddzielisz dzięki temu materiał, na jakim Ci zależy, czyli szczątki dobrze przefermentowane i rozdrobnione, od materiału suchego, który nie uległ jeszcze rozpadowi i nie będzie Ci przydatny w pracach ogrodowych. Przy wyborze sita do tego zastosowania istotny jest wybór odpowiedniego rozmiaru całości narzędzia, rozmiaru oczek oraz oczywiście udźwigu, który może wytrzymać.