Siatka cięto-ciągniona - właściwości i zastosowania

Siatka cięto-ciągniona - właściwości i zastosowania

Siatka cięto-ciągniona to wszechstronny materiał, który znajduje szerokie zastosowanie w różnych branżach. Wykonana z różnych rodzajów stali, może służyć zarówno do zastosowań zewnętrznych, jak i wewnętrznych. Dzięki swoim unikalnym właściwościom, siatka jest także doskonałą opcją w walce z gryzoniami. Sprawdź, jakie właściwości ma siatka cięto-ciągniona i gdzie można ją zastosować.

Jak wykonana jest siatka cięto-ciągniona?

Charakterystyczne oczka w kształcie rombu, którymi wyróżniają się siatki ciągnione, powstają poprzez naprzemienne nacięcia przy równoczesnym rozciąganiu materiału na zimno. Wykorzystuje się do tego blachę, która jest cięta i ciągnięta, aż do uzyskania pożądanej formy. Kształt ostrza określa finalny kształt oraz wielkość oczek. Dzięki temu są trójwymiarowe, dlatego mają tak szerokie zastosowanie. Możliwe jest nawet wyprodukowanie trzech metrów siatki cięto-ciągnionej z jednego metra blachy. Taki sposób produkcji pozwala wyeliminować jakiekolwiek straty materiału, a arkusz zostaje wykorzystany w 100%.

Jakie są właściwości siatki cięto-ciągnionej?

Siatka cięto-ciągniona jest materiałem o mocnej konstrukcji, dlatego cechuje się wytrzymałością. Może być wykonana ze stali nierdzewnej, ocynkowanej lub aluminium. Od typu stali zależy również jej odporność na korozję. Najwyższe parametry ma stal nierdzewna, dlatego do zastosowań zewnętrznych lub do miejsc o wyjątkowo dużej wilgotności sprawdzi się najlepiej. Siatka cięto-ciągniona stanowi także estetyczny i funkcjonalny materiał. Można ją wykorzystać w wielu branżach, w tym do produkcji koszy, tac, osłon wentylatorów czy elewacji, jako filtry czy nawet wypełnienia balustrad. Sprawdzi się również jako siatka przeciw gryzoniom , skutecznie ograniczając dostęp zwierzętom do wnętrz kanałów wentylacyjnych.

Gdzie zastosować siatkę cięto-ciągnioną?

Siatka cięto-ciągniona jest wytrzymałym, jakościowym elementem konstrukcyjnym. Często wykorzystywana w architekturze jako element elewacji wentylowanej. Jest to nie tylko atrakcyjne wizualnie rozwiązanie, ale także funkcjonalne - stanowi ochronę przed ptakami oraz zapewnia wentylację budynku. Wielu architektów stosuje ją również jako element wyposażenia wnętrz i mebli na przykład w stylach urbanistycznych i industrialnych. Swoje zastosowanie znajduje również w budownictwie, jako okładziny ścienne a także zamiast klasycznych sufitów podwieszanych. Swoje zastosowanie siatka stalowa przeciw gryzoniomznajduje również w przemyśle – do produkcji różnych przedmiotów, takich jak klatki dla zwierząt, pojemniki na części, czy osłony wentylatorów.

Siatka cięto-ciągniona w walce z gryzoniami

Jednym z unikalnych zastosowań materiału jest wykorzystanie jej jako siatka przeciw gryzoniom. Skutecznie odcina dostęp myszom, szczurom czy nornicom do otworów wentylacyjnych, piwnic czy na poddasze. Montaż siatki przeciw gryzoniom jest prosty i zapewnia skuteczną ochronę przed niechcianymi gośćmi. Można nią zabezpieczyć prześwity w ścianach w drewnianych domkach i szopach, chronią również elewację domów murowanych i garaży. Siatka na gryzonie to także doskonała bariera przed kretami, a także kunami, które często przegryzają przewody w samochodach. Sprawdzi się do uszczelnienia okien w piwnicach, a także do zabezpieczenia styropianu przy ocieplaniu domu. Dzięki temu, że siatka przeciw gryzoniom do elewacjii wentylacji jest trwała, zwierzęta nie przegryzą jej i nie przedostaną się do środka.

Siatka cięto-ciągniona to wszechstronny materiał o szerokim zastosowaniu, zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz. Jej unikalne właściwości sprawiają, że ochrona przed gryzoniami jest skuteczna, a rozwiązania architektoniczne estetyczne i nieszablonowe. Jeżeli szukasz wysokiej jakości produktu – sprawdź naszą ofertę! Gwarantujemy sprawną realizację zamówienia i profesjonalne doradztwo.