Zastosowanie siatki przeciw gryzoniom - skuteczny sposób na ochronę przed intruzami

Zastosowanie siatki przeciw gryzoniom - skuteczny sposób na ochronę przed intruzami

Na przełomie lata i jesieni w domach, magazynach czy garażach zaczynają pojawia się gryzonie. Szukają miejsca do zimowania w ciepłych, komfortowych warunkach. Najczęściej problem z bytowaniem gryzoni dotyczy terenów przyległych do lasów, pól uprawnych lub tam, gdzie znajdują się duże ilości jedzenia. Niektóre osoby sięgają po różnego rodzaju pułapki czy trutki by pozbyć się niechcianych lokatorów, jednak ich skuteczność jest ograniczona. Warto więc zapobiegać i odpowiednio zabezpieczyć miejsca narażone na zagnieżdżanie się gryzoni. Sprawdź nasze siatki na kuny, myszy czy szczury!

Siatka przeciw gryzoniom – dlaczego warto?

Skutkami bytowania gryzoni najczęściej są najczęściej przegryzione kable elektryczne, awarie instalacji, dziury elewacjach czy dachu, odchody i denerwujące dźwięki. To tylko niektóre ze szkód, które są w stanie wyrządzić myszy, kuny czy szczury. Miejsca, do których gryzonie mają łatwy dostęp trzeba odpowiednio zabezpieczyć. O ile trutki czy pułapki rozwiążą problem z bytowaniem szkodników, tak nie zapobiegają ich ponownemu zagnieżdżaniu. Dostęp skutecznie odetnie siatka przeciw gryzoniom. To wysokiej jakości produkt, który pomaga w walce z zagnieżdżaniem się niechcianych lokatorów. Uniemożliwia im dostęp do wędrowania w kanałach wentylacyjnych czy przez okna w piwnicach. Siatka zabezpieczająca pozwala skorygować błędy wykonawcze ekip budowlanych, uniemożliwiając przedostanie się do wnętrza przez wygryziony styropian. Nieszczelna izolacja to zaproszenie dla myszy i szczurów, które wygryzają dziury i zaczynają żerować w piwnicach czy spiżarniach. Siatka przeciw gryzoniom pomoże w naprawie uszkodzonych elementów. Jeżeli szkody, które zdążyły wyrządzić zwierzęta są duże, konieczny będzie demontaż i wymiana płyt i odpowiednie zbrojenie. Siatka do zabezpieczenia elewacjipowinna być odporna na uszkodzenia mechaniczne, warunki atmosferyczne, a także mieć gęste oczka.

Siatka zabezpieczająca – skuteczne rozwiązanie w walce z gryzoniami

Siatka na gryzoniejest trwała i odporna na uszkodzenia, dzięki czemu żadne zwierzę jej nie przegryzie. Powstaje z cienkich drutów ze stali nierdzewnej, dlatego doskonale sprawdzi się również na zewnątrz. Małe oczka uniemożliwiają przeciśnięcie się zwierząt do środka. Na etapie remontu lub budowy siatkę można umieścić wzdłuż każdej ze ścian. Z powodzeniem można zamontować ją na drewnie, co znacząco ogranicza przedostanie się gryzoni do domków letniskowych, szop czy garaży. Siatka przeciw gryzoniom do elewacji sprawdzi się również w miejscach, w których styropian łączy się z pozostałą częścią elewacji. Wystarczy od spodu zamontować zabezpieczenie, by gryzoń nie uszkodził tych elementów.

Siatka na kuny

Siatka na myszy czy szczury sprawdzi się również jako siatka na kuny. Te większe, sprytne zwierzęta rozszarpują ocieplenie budynków, a także zaznaczają teren i tworzą na nim swoje gniazdo. Kuny często przynoszą upolowane jedzenie właśnie w to miejsce, dlatego pozwalając im się zagnieździć musisz liczyć się z nieprzyjemnym zapachem, dużą ilością much i gniciem tego, co upolowały. Zwierzęta są sprytne i zwinne, nie mają problemu z przedostaniem się do trudno dostępnych miejsc. Gdzie więc warto zamontować produkt, jakim jest siatka na kuny? Poddasze wyjątkowo często zostaje przez nie wybrane na siedlisko, dlatego też dobrze będzie odpowiednio je zabezpieczyć. Najczęściej przegryzają również kable. Taka awaria prowadzi do uszkodzeń instalacji, a w konsekwencji może nawet wywołać pożar. Po czym poznać, że mamy do czynienia z tym zwierzęciem? Najczęściej słychać, jak się porusza, a wokół domu widać ślady łap i pozostawione odchody. Siatka przeciw kunom skutecznie ogranicza im dostęp. Z powodzeniem zamontujesz ją w drewnie czy stali. Uniemożliwia to ich niechciane wtargnięcie i odcina im drogę do tworzenia gniazd. Dodatkowo siatka na dach przeciw kunom zapewni dobrą cyrkulację powietrza. Wybierz dostępne rozwiązania i zamów dedykowane produkty! Zadbaj o swoje mienie i bezpieczeństwo!